İmam hatip camiasının yeni logosu tanıtıldı

1958 yılından beri faaliyet gösteren ÖNDER’in yeni logosu tanıtıldı. Programda konuşan ÖNDER Genel Başkanı Bekiroğlu, 1960, 12 Eylül ve 28 Şubat darbelerinde yaşadıkları sıkıntıları hatırlatarak bugün gelinen noktada sağlanan başarıya dikkat çekti. Programa bir mesaj gönderen Başbakan Davutoğlu da, “İmam hatip neslinin Türkiye’nin yolunu aydınlatacağına yürekten inandığını” söyledi.

ÖNDER İmam Hatipler Derneği’nin yeni logosu, TBMM Milli Saraylar Saray Koleksiyonları Müzesi’nde tanıtıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, ÖNDER Basın Tanıtım Komisyon Üyesi Gazeteci Nuriye Çakmak’ın yeni logonun oluşum sürecine değinen konuşmasıyla devam etti. Yeni logo için gelenekteki kapı metaforundan esinlenildiğini vurgulayan Çakmak; “Kapı, hem Anadolu’nun İslam’la tanışma hikayesini hem de ÖNDER’in gelenekle olan ilişkisinin sürekliliğini vurguluyor.” dedi.

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, etkinlikteki konuşmasında, ÖNDER’in kurulduğu yılları hatırlatarak,1958 yılında camilerde namaz kıldıracak ve cenazeleri kaldıracak kişilerin bulunmadığı bir dönemden, bugün hayatın bütün alanlarında yer alan, Türkiye’de ve yurt dışında hizmet eden bir camianın olduğu söyledi.

“ÖNDER darbelere şahitlik etti, 28 Şubat’ta büyük sıkıntılar yaşadı”

Bekiroğlu, 1958 yılından günümüze yaşanan imam hatip serüveninde ÖNDER’in de aynı sıkıntıları yaşadığına dikkat çekerek şunları aktardı:

“ÖNDER bu sıkıntıları hep aşmanın mücadelesini verdi. 12 Eylül’de ve 1960 ihtilalinde sıkıntılar yaşandı ve en yakın bildiğiniz hazırunun hemen hemen hepsinin belki şahitlik ettiği 28 Şubat sürecinde büyük sıkıntılar yaşandı. ÖNDER’in öncülüğünde 28 Şubat süreci daha az bedelle atlatılmış oldu ve bugün imam hatiplerle ilgili 2012’den itibaren başlamış olan 4+4+4 ile birlikte bu önderlik taçlanmış oldu. Bugün biz imam hatiplerin yeniden ülke gündemine gelmesini konuşuyorsak buna başta ÖNDER’imiz olmak üzere aramızdaki STK’ların desteğiyle de bugün imam hatiplerin davası bu noktaya geldi.”

resized_93f79-2f2326e91

onder-imam-hatipler-dernegi-yeni-logosonu-tanitti-99c8d9

 

About imamhatiplim net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir